Mūsų draugai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Šeduvos lopšelio-darželio pedagogai ERASMUS+ projekto mokymuose Prancūzijoje PDF Spausdinti Email

1projekt2017-2019 metais Šeduvos lopšelis- darželis vykdo Erasmus+ KA2 tarpmokyklinių strateginių partnerysčių gerosios praktikos mainų tarptautinį projektą „Le développement des compétences à travers un travail axé sur les projets“ („Ugdymo kompetencijų tobulinimas per projektinę veiklą“).

Lapkričio 12-18 dienomis Šeduvos lopšelio–darželio meninio ugdymo mokytoja Vilma Digimienė, direktorė Daiva Staškūnienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Aldona Jurelevičienė lankėsi Prancūzijos Louvres mieste. Vizitas vyko pagal projekto Erasmus+ KA2 tarpmokyklinių strateginių partnerysčių gerosios praktikos mainų tarptautinį projektą „Le développement des compétences à travers un travail axé sur les projets“ („Ugdymo kompetencijų tobulinimas per projektinę veiklą“).

Vizito metu susitiko penkių šalių projekto dalyviai iš Italijos, Bulgarijos, Lietuvos, Portugalijos ir Prancūzijos. Tai ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir pradinių mokyklų pirmasis projekto mokymų susitikimas. Susitikimo metu aplankyta Louvres Institut Paul Ricoeur mokykla, susipažinta su jos aplinka, stebėtos atviros veiklos, susipažinta su Prancūzijos švietimo sistema, aptarti projekto vykdymo etapai bei detalizuotos ir tikslintos tolimesnės projekto veiklos. Prancūzų mokytojai pristatė mokymo priemones, vykdomą projektinę veiklą. Ypač sudomino jų inicijuotas ir įgyvendinamas projektas „Medžiai“. Prie šio projekto sutarė prisijungti visų šalių projekto dalyvės, aptarti tikslai, uždaviniai, metodai, būdai ir laikas. Šio projekto metu visos šalys panaudodamos savo patirtis, stengsis kuo efektyviau panaudoti ugdomąsias kompetencijas, įgyvendins pasirinktus projektus. Kompetencijų ugdymas per projektinę veiklą – tai stebėjimu, tyrinėjimu pagrįstas metodas, juo grindžiamas aktyvus ir ilgalaikis mokymasis. Mūsų lopšelio-darželio pedagogėms buvo naudinga susipažinti su projektinės veiklos rezultatais, jų pristatymo būdais mokyklos bendruomenei. Visus sužavėjo Ispanijos pedagogų pristatytas projektas „Verslas mūsų mokykloje“. Tai puikus pavyzdys glaudaus visos miesto bendruomenės bendradarbiavimo. Vaikai per žaidimą supažindinami su verslo pagrindais, ugdoma jų atsakomybė, skatinamas kūrybiškas požiūris į darbinę veiklą. Dalyvaudamos šiuose mokymuose mūsų pedagogės pasidžiaugė, kad jau ne pirmi metai ir mūsų įstaigoje pedagogai ugdo įvairias kompetencijas per projektinę veiklą.

Šeduvos lopšelio-darželio pedagogai įgyvendina jau trečią tarptautinį projektą ir dalyvaudami tarptautiniuose mobilumuose įgyja neįkainuojamą patirtį, kurią pritaiko savo kasdieniame darbe.

 


©Šeduvos lopšelis-darželis. Visos teisės saugomos. Kopijuoti, platinti informaciją be autorių sutikimo draudžiama