Mūsų draugai

Reklaminis skydelis

ERASMUS+ projekto veiklos Bulgarijoje PDF Spausdinti Email

1mokymbMūsų įstaiga vykdo Erasmus+ KA2 tarpmokyklinių strateginių partnerysčių gerosios praktikos mainų tarptautinį projektą „Le développement des compétences à travers un travail axé sur les projets“ („Ugdymo kompetencijų tobulinimas per projektinę veiklą“).

Kovo 5 - 9 dienomis Šeduvos lopšelio-darželio pedagogės Kristina Vasiliauskienė, Roma Skestenienė ir projekto koordinatorė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Aldona Jurelevičienė vyko į tarptautinius mokymus Bulgarijoje. Tai antrasis projekto partnerių susitikimas Vracos mieste pradinėje St Sofronii Vrachanski mokykloje. Mokymų metu pedagogai iš Prancūzijos, Italijos, Portugalijos, Ispanijos, Bulgarijos ir Lietuvos dalinosi gerąja patirtimi ugdant ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo vaikus.

Bulgarijos pedagogai pristatė ir supažindino su internetiniais projektų kūrimo įrankiais, skaitmeninėmis priemonėmis bei inovatyviais ugdymo(si) metodais. Stebėjome tokių programų panaudojimo galimybes kaip „Storyjumper“, „Kahood, Quizzez, Plikers. Kai kurias programėles jau naudoja mūsų pedagogės, o su kai kuriomis susipažino pirmą kartą. Visus sužavėjo programa Plikers”, kurios pagalbą tuoj pat atlikome mokymų refleksiją atsakydami į testo klausimus.

Bulgarijos lopšelio-darželio pedagogės pristatė internetinių technologijų panaudojimo galimybes ugdymo procese. Savo pranešimuose-pristatymuose jos pasakojo apie atliktus tyrimus ir dalijosi jų teigiamomis išvadomis. Vėliau stebėjome ugdomąsias veiklas kuriose naudojamos įvairios skaitmeninės technologijos. Pastebėjome, kad vaikams patinka dirbti su planšetėmis bei interaktyviomis lentomis.

Pedagogai iš Italijos dalinosi patirtimi, kaip ugdymo procese naudoti „Padlet“ programą. Tai nemokamas internetinis įrankis ir programėlė (iOS), kuri suteikia internetinę erdvę mūsų idėjų, minčių ar kito turinio mainams bei publikavimui. Ši programa labai naudinga vykdant tarptautinius projektus kada reikia dalintis didesnės apimties įvairia medžiaga.

Ispanijos pedagogai dalinosi patirtimi, kaip naudojama internetinė programa „Tondoo. Jie atsivežė pavyzdžių jau sukurtų su šia programėle. Tai trumpų pasakojimų knygelės, komiksai. Visi programų pristatytojai akcentavo, kad tikslingai panaudojamos jos lavina vaikų vaizduotę, padeda sudominti, didina motyvacija ugdymo(si) procesu.

Mokymų metu mūsų pedagogės tobulino prancūzų kalbos įgūdžius, susipažino su Bulgarijos švietimo sistema, kurią pristatė Vratsos miesto savivaldybės švietimo skyriaus vedėja. Lankydamosios darželyje domėjosi lauko edukacininėmis erdvėmis, jų panaudojimo galimybėmis ugdymo procese. Grįžo namo įgyję patirties kaip galima inovatyviau bei kūrybiškiau organizuoti ugdymos(si) procesą.

©Šeduvos lopšelis-darželis. Visos teisės saugomos. Kopijuoti, platinti informaciją be autorių sutikimo draudžiama